Radi by sme Vás informovali o spustení vakcinácie adaptovanou vakcínou Comirnaty Original/Omicron BA.1.

Od 1. septembra 2022 je v Európskej únii schválená upravená vakcína proti ochoreniu COVID-19: Comirnaty Original/Omicron BA.1, ktorá sa okrem pôvodného variantu vírusu SARS-CoV-2 zameriava aj na subvariant Omicron BA.1.

Očkovacej látke Comirnaty Original/Omicron BA.1 bol pridelený ŠUKL kód 1945E.

Jedna injekčná liekovka (2,25 ml) obsahuje 6 dávok po 0,3 ml.

Táto adaptovaná vakcína môže byť podaná len ako posilňujúca dávka (prvý alebo druhý booster).

Očkovacia látka Comirnaty Original/Omicron BA.1 sa môže aplikovať iba osobám starším ako 12 rokov, ktoré už absolvovali základnú očkovaciu schému proti ochoreniu COVID-19.

Posilňujúca dávka očkovacej látky Comirnaty Original/Omicron BA.1 sa môže aplikovať osobám (starším ako 12 rokov) najmenej tri mesiace po podaní poslednej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Pre základnú očkovaciu schému slúži aj naďalej očkovacia látka Comirnaty 30 mikrogramov, ŠUKL,  kód 6235D.

Skladovanie

Očkovacia látka Comirnaty Original/Omicron BA.1 je Ready-to-Use (RTU) a nie je potrebné ju riediť. Dodávaná bude prostredníctvom distribučnej spoločnosti iba v chladovom režime.

  • Dĺžka uchovávania v chladovom režime (2°C – 8°C) je 10 týždňov.
  • Dĺžka uchovávania pri izbovej teplote (8°C – 30°C) je 12 hodín po prvom prepichnutí zátky.
Zároveň  si vás chceme informovať , že už je možné objednávanie vakcíny Comirnaty Orginal/Omicron BA.1 Vakcíny sa objednávajú štandardne cez stránku : https://www.vakcinaciacovid.sk/
Prosíme, aby ste adaptovanú vakcínu objednávali, až po zverejnení dodatku k vašej zmluve o spolupráci s MZ SR v CRZ. ( o zverejnení dodatku vás budeme informovať).